Lokalizator GPS do auta - Monitoring GPS pojazdu

GPS TrackingMonitoring GPS do samochodów to jeden z najskuteczniejszych i cieszący się rosnącą popularnością systemów bezpieczeństwa montowany w pojazdach zaraz po nawigacjach samochodowych. Pozwala on na zdalne namierzanie i lokalizowanie auta oraz uzyskanie informacji o jego położeniu.


System ten posiada wiele plusów i jest pomocny, nawet gdy standardowe środki ochrony zawiodą, a nasz samochód zostanie skradziony. System ten pomógł już wielu osobom odzyskać swoje auta i sprawdził się w trudnych warunkach.

Czym zatem jest monitoring GPS? Jak działa w praktyce? Czy warto go wybierać? Odpowiedzi na pytania, przydatne porady oraz wskazówki — poniżej.

Czym jest monitoring GPS?

Monitoring GPS to system w postaci małego urządzenia elektronicznego - mini lokalizatora, które umieszcza się w samochodzie. Urządzenie to wysyła przez cały czas informację swoim aktualnym położeniu do właściciela samochodu, który może sprawdzić ją na stronie internetowej producenta. Gdy nasz samochód zostaje skradziony, bardzo szybko i prosto możemy określić jego aktualną pozycję. Są to bardzo dokładne namiary, gdyż urządzenia takie pozwala zlokalizować auto z dokładnością do kilku — kilkunastu metrów. Jeśli zdecydujemy się na jego zakup i wybór takiej formy zabezpieczenia się mamy dwie możliwości. Pierwsza to samodzielny zakup urządzenia oraz jego montaż. W razie sytuacji kryzysowych samodzielnie kontrolować i ustalać pozycję auta i będziemy mogli przekazać ją organom ścigania. Z montażem możemy udać się np. do warsztatu samochodowego i poprosić o pomoc mechanika.


Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty profesjonalnej firmy, która zajmuje się monitoringiem aut. Oferuje ona montaż systemu i samodzielnie sprawuje nad nim nadzór. W razie problemów posiada własny oddział ochroniarski, który zajmuje się szybką interwencją, a sama firma śledzi i sprawuje nadzór nad całą akcją odzyskania samochodu. Takie rozwiązania są szczególnie polecane, jeśli posiadamy bardzo drogie samochody, gdyż gwarantuje on najwyższą jakość zabezpieczenia i  skuteczne tropienie pojazdu.

Na jakiej zasadzie działa kontrola GPS


Praktyczne działanie systemu jest bardzo proste i to właśnie w jego prostocie tkwi siła monitoringu GPS. Lokalizator, który umieszczamy w aucie, składa się z dwóch głównych modułów. Pierwszym z nich jest moduł odbiornika GPS, który odpowiada za informacje o lokalizacji urządzenia. Moduł drugi — nadajnik czyli łączność oparta na karcie SIM i technologii telefonii komórkowej. To za jej pomocą dane z lokalizacją są przekazywane do internetu i wyświetlane są na stronie producenta. Gdy zachodzi potrzeba, wchodzimy na stronę internetową i wywołujemy aktualną lokalizację. Na mapie ukazuje się kropka symbolizująca nasze auto. Ta forma kontroli lokalizacji działa bardzo podobne do aplikacji lokalizujących telefony na wypadek zagubienia czy aplikacji rodzicielskich, poprzez które rodzice mogą sprawdzić aktualne położenie swoich dzieci.

Korzyści monitoringu GPS


Korzyści płynących z monitoringu GPS jest wiele. Pierwsza z nich to skuteczność urządzenia. Jest ono bardzo efektywne, gdyż obszar zasięgu jest taki sam jak w przypadku telefonii komórkowej i wynosi 99, 9%. Bardzo prosto możemy również zainstalować lokalizator GPS w swoim samochodzie i uzyskać jego położenie na mapie. System taki jest również niezwykle pomocny, gdy zawiodą konwencjonalne środki ochrony, które miały nie dopuścić do kradzieży. Nawet po kradzieży auta mamy w takim wypadku duże szanse na odzyskanie samochodu. Monitoring GPS jest również trudny w odkryciu, a sam złodziej może nawet nie wiedzieć, że pluskwa znajduje się na pokładzie samochodu.

Lokalizator GPS - Monitoring samochodów


Monitoring GPS jest również wykorzystywany do kontroli floty pojazdów w firmach oraz kontroli pracowników. Mini lokalizatory montowane są w samochodach ciężarowych, autobusach, maszynach rolniczych i statkach. Aktualna pozycja GPS ułatwia kontrolowanie zadań i nawigowanie pojazdami.