WALIZKI PODRÓŻNE - bagaż podręczny, torby, walizka kabinowa

Walizka podróżna musi być solidna i wytrzymała, wykonana z porządnych materiałów tak aby przy odbieraniu bagażu sam uchwyt nie został ci w ręce. Tanie walizki mogą okazać się jednorazowego użytku.

Walizki podróżne


Bagaż podręczny i walizki podróżne do samolotu. Jaki bagaż wybrać ?


Duża walizka na kółkach czy walizka kabinowa

Wybierając tylko bagaż podręczny ( walizka kabinowa ) w podróży masz większą wygodę i swobodę przemieszczania się, bagaż masz praktycznie cały czas przy sobie więc są małe szanse na zniszczenie czy utracenie torby. W samolocie lub autokarze wrzucasz go nad głowę do schowka lub między nogi  i po sprawie. Z drugiej strony mamy mocno ograniczone rozmiary i wagę bagażu.Trzeba pamiętać, że za ponadwymiarowy bagaż podręczny będziemy musieli dużo zapłacić, często więcej niż za dodatkowy bagaż rejestrowany. Musimy zadbać o odpowiednie wymiary walizki do samolotu.

Duże walizki są dostępne w wersji twardej i miękkiej. Twarde walizki są formowane z trudnych do zdeformowania materiałów, takich jak polipropylen i poliwęglan. Miękkie torby mogą być wykonane z materiałów takich jak nylon, PCV, poliester lub skóra. Niektóre miękkie torby można powiększać za pomocą dodatkowego zamku i mogą pomieścić do 25 procent więcej rzeczy.

Twarda czy miękka walizka ?


Miękkie torby i walizki są bardziej powszechne niż bagaże twarde. Są łatwiejsze do pakowania i chowania w różnych schowkach i lukach bagażowych oraz lepiej absorbują wstrząsy.

Twarda walizka lepiej ochroni delikatniejsze rzeczy i jest łatwiejsza w czyszczeniu
Warto wybrać walizkę z 4 kółkami obracanymi o 360 stopni. Walizka na kółkach ułatwia poruszanie i przemieszczanie się.  Różne dodatkowe kieszonki pomagają w układaniu naszych rzeczy w walizce. Także warto zwracać uwagę na ciężar samej walizki. W podróży liczy się każdy kilogram. Lepiej kupić walizkę  wykonaną z lekkich a zarazem mocnych elementów.

Wybierając twardą czy miękką walizkę zawsze zwrcaj uwagę na jakość. Kiepskie twarde bagaże mogą pękać pod naciskiem, a tani miękki bagaż może się rozerwać.

Plecaki


Plecaki są dobrym wyborem na wycieczki, obozy i zwiedzanie miast. Plecaki są dostępne w różnych rozmiarach od małych podręcznych po duże ze stelażemm, mnóstwen kieszonek a nawet pokrowcem przeciwdeszczowym. Niektóre plecaki posiadają także kółka i rączki teleskopowe. Plecaki turystyczne wykonane są z wytrzymałych i odpornych materiałów.


Torby sportowe


Torby sportowe służą nie tylko na siłowni ale także w podróży. Wiele nowoczesnych toreb posiadają kółka i chowany uchwyt. Prawie każda posiada pasek dzięki któremu zarzucimy torbę podróżną na ramię. Są bardzo lekkie i łatwe w pakowaniu i chowaniu w różnych schowkach.

Wybierz odpowiedni bagaż podróżny dla siebie


Wymiary walizkiOkreśl czy potrzebny jest ci bagaż kabinowy czy duża walizka podróżna lub plecak. Do wyboru mamy różne kolory i wyszukany design. Jednak najważniejsza jest wytrzymałość i wygoda użytkowania. Dostępne są także walizki dla dzieci. Do wyboru mamy różne marki takie jak Wittchen, Puccini, Samsonite, Ochnik i walizki te często można kupić w okazyjnych cenach i promocjach.

Pamiętaj aby sprawdzić maksymalne wymiary i wagę bagażu w wybranych liniach lotniczych.>>> WYMIARY BAGAŻU RYANAIR - WIZZAIR