WALIZKI PODRÓŻNE DO SAMOLOTU - Wymiary

Walizki podróżne do samolotu muszą być lekkie, solidne i wytrzymałe, wykonane z porządnych materiałów tak aby przy odbieraniu bagażu sam uchwyt nie został ci w ręce. Tanie walizki mogą okazać się jednorazowego użytku.

Walizki podróżne do samolotu


Walizki podróżne do samolotu.

Bagaż podręczny czy duża walizka. Jaki bagaż wybrać? 


Wybierając tylko mały bagaż podręczny ( walizka kabinowa ) w podróży masz większą wygodę i swobodę przemieszczania się, bagaż masz praktycznie cały czas przy sobie więc są małe szanse na zniszczenie bagażu czy utracenie torby. W samolocie lub autokarze wrzucasz go nad głowę do schowka lub między nogi  i po sprawie. Z drugiej strony mamy mocno ograniczone rozmiary i wagę bagażu. Walizka 55x40x20 to najpopularniejszy rozmiar, który jest akceptowany przez większość linii lotniczych jako torba podręczna.
Duża walizka na kółkach czy walizka kabinowaTrzeba pamiętać, że za ponadwymiarowy bagaż podręczny będziemy musieli dużo zapłacić, często więcej niż za dodatkowy bagaż rejestrowany. Musimy zadbać o odpowiednie wymiary walizki do samolotu.Duże walizki są dostępne w wersji twardej i miękkiej. Twarde walizki są formowane z trudnych do zdeformowania materiałów, takich jak tworzywo ABS i mocniejszy poliwęglan (polikarbon). Miękkie torby mogą być wykonane z materiałów takich jak nylon, PCV, poliester lub skóra. Niektóre miękkie torby można powiększać za pomocą dodatkowego zamku i mogą pomieścić do 25 procent więcej rzeczy.

Twarda czy miękka walizka ?


Miękkie torby i walizki są bardziej powszechne niż bagaże twarde. Są łatwiejsze do pakowania i chowania w różnych schowkach i lukach bagażowych oraz lepiej absorbują wstrząsy.

Twarda walizka lepiej ochroni delikatniejsze rzeczy i jest łatwiejsza w czyszczeniu
Warto wybrać walizkę z 4 kółkami obracanymi o 360 stopni. Walizka na kółkach ułatwia poruszanie i przemieszczanie się.  Różne dodatkowe kieszonki pomagają w układaniu naszych rzeczy w walizce. Także warto zwracać uwagę na ciężar samej walizki. W podróży liczy się każdy kilogram. Warto kupić lekką walizkę wykonaną z dobrych, a zarazem mocnych materiałów.

Wybierając twardą czy miękką walizkę zawsze zwracaj uwagę na jakość. Kiepskie twarde bagaże mogą pękać pod naciskiem, a tani miękki bagaż materiałowy może się rozerwać.

Walizki podróżne do samoloru
Walizki podróżne do samolotu

Zestaw walizek podróżnych


Dobrym rozwiązaniem może być zakup zestawu walizek, gdzie znajdują się przeważnie 3 rozmiary bagażu, który może przydać się na różne okazje. Czasami w podróży wystarczy nam średnia walizka zamiast dużej, a innym razem tylko kabinówka lub mały kuferek dostępny w niektórych zestawach. Kupując komplet kilku walizek możemy liczyć na promocyjną cenę. 

Plecaki turystyczne


Plecaki są dobrym wyborem na wycieczki, obozy i zwiedzanie miast. Plecaki są dostępne w różnych rozmiarach od małych podręcznych po duże ze stelażem, mnóstwem kieszonek a nawet pokrowcem przeciwdeszczowym. Niektóre plecaki posiadają także kółka i rączki teleskopowe. Plecaki turystyczne wykonane są z wytrzymałych i odpornych materiałów.


Lekkie torby sportowe


Torby sportowe służą nie tylko na siłowni ale także w podróży. Wiele nowoczesnych toreb posiadają kółka i chowany uchwyt. Prawie każda posiada pasek dzięki któremu zarzucimy torbę podróżną na ramię. Są bardzo lekkie i łatwe w pakowaniu i chowaniu w różnych schowkach.

Wybierz odpowiedni bagaż podróżny dla siebie


Określ czy potrzebny jest ci bagaż kabinowy czy duża i lekka walizka podróżna lub plecak. Do wyboru mamy różne kolory i materiały, wyszukany design lub dla wymagających ekskluzywne skórzane torby. Jednak najważniejsza jest wytrzymałość i wygoda użytkowania. Dostępne są także walizki dla dzieci z ciekawymi, bajkowymi motywami oraz dostosowaną wielkością. 

Do wyboru mamy różne marki takie jak Wittchen, Puccini, Samsonite, Ochnik i walizki te często można kupić w okazyjnych cenach i promocjach. W ofercie znajdą się walizki polikarbonowe odporne na zarysowania, walizki z ABS-u oraz walizki materiałowe z poliestru.
Szeroka gama kolorów i różne wzory oraz nadruki sprawią że każdy podróżnik znajdzie coś dla siebie.

Torby podróżne do samolotu

Wymiary walizki do samolotu

Pamiętaj aby sprawdzić maksymalne wymiary i wagę bagażu w wybranych liniach lotniczych. Wymiary bagażu w Ryanair i Wizzair często są zmieniane, tak więc na bieżąco trzeba śledzić aktualne zasady i politykę bagażową.