BIOMET DZISIAJ - Pogoda dla meteopatów

Biomet


Jaki biomet dzisiaj będzie panować w Polsce oraz prognoza na nasze samopoczucie w kolejnych dniach. Pogoda dla meteopatów na dziś oraz aktualne warunki biometeo. Sprawdź na mapie czy dzisiaj biomet jest korzystny czy niekorzystny.
Aktualny biometr dla osób wrażliwych na zmianę pogody przedstawiony poprzez przejrzyste symbole pogodowe (ikony emoji) czytelne dla każdego użytkownika na świecie.

Biomet dzisiaj - Pogoda dla meteopatów


Co to jest meteopatia


Meteopatia
, nazywana również meteoropatią to wrażliwość na określone warunki atmosferyczne wywołująca stres pogodowy i złe samopoczucie. Już co druga osoba może odczuwać dyskomfort podczas niekorzystnej pogody, negatywne odczucia najczęściej występują szczególnie jesienią i zimą.

Wrażliwość na pogodę to choroba cywilizacyjna której przyczyną jest mniejsza odporność zdrowotna człowieka spowodowana coraz mniejszym kontaktem z naturą. Ludzie nie są zbyt dobrze zahartowani ponieważ za dużo czasu spędzają w zamkniętych pomieszczeniach.

Pogoda dla meteopatów


Skokowe zmiany pogody mogą wpłynąć niekorzystnie na osoby wrażliwe. Zanieczyszczone powietrze powodujące alergie, zmiany ciśnienia, obszary gdzie jest burza, zimne wiatry, obciążenie cieplne w pogodne dni to niekorzystne warunki z którymi zmaga się meteopata. Wtedy taka osoba może odczuwać ból głowy, stres z powodu zimna, ból stawów, migrena. Spada zdolność koncentracji i jesteśmy rozdrażnieni co może powodować pogorszenie ogólnego stanu zdrowia. Z wiekiem wzrasta wrażliwość na zmienne warunki atmosferyczne.

Biomet korzystny


Biomet korzystny to warunki pogodowe, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Słoneczna pogoda o prawie niezmiennej temperaturze i wilgotności powietrza oraz wysokim ciśnieniu może poprawić nastrój. Wysokie ciśnienie atmosferyczne powoduje że jest więcej tlenu w powietrzu i łatwiej nam się oddycha.

Biomet niekorzystny


Określenie biomet niekorzystny oznacza że aktualne warunki pogodowe mogą mieć negatywny wpływ na ludzi, szczególnie meteopatów.

W sytuacji gdy biomet jest niekorzystny osoby wrażliwe na nagłe zmiany pogody w tym osoby starsze, dzieci oraz osoby z przewlekłymi chorobami lub alergiami, powinny śledzić komunikaty dotyczące niekorzystnych warunków biometeo i odpowiednio przygotować się do panującej pogody.

Skutki niekorzystnej pogody dla człowieka

 • ogólne wyczerpanie i zmęczenie
 • zwiększona ilość wypadków na drogach i w pracy
 • pogłębienie się depresji oraz stanów lękowych
 • zwiększa się liczba prób samobójczych
 • przeziębienia i stany gorączkowe szczególnie w okresie zimowym
 • nagła zmiana pogody mocno obciąża organizm człowieka i może nasilać ostre dolegliwości takie jak bóle reumatyczne, zawały serca, udary mózgu, zakrzepy i zatory
 • zły sen oraz bezsenność
Zmiana czasu na zimowy może powodować obniżony nastrój. Krótsze dni i dłuższe noce to mniej światła słonecznego, niezbędnego do utrzymania dobrego nastroju.

Jak poprawić samopoczucie


Co zrobić gdy biomet jest niekorzystny? Bez względu czy biomet jest korzystny czy nie, można poprawić swój nastrój i samopoczucie dzięki prostym wskazówkom:
 • uprawiaj ruch na świeżym powietrzu, regularne spacery i aktywności fizyczne poprawiają nastrój o każdej porze roku
 • korzystaj ze światła słonecznego, słońce pobudza organizm i tworzy witaminę D natomiast ciepło pomoże nam odprężyć się
 • domowe miejsce pracy zorganizuj sobie przy oknie aby łapać jak najwięcej dziennego światła
 • zdrowo odżywiaj się
 • uzupełniaj witaminy i minerały
 • medytuj i uprawiaj jogę celem relaksu i odprężenia
 • wprowadź trochę kolorów do mieszkania
 Stwórz zdrowy i codzienny nawyk z powyższych wskazówek a będziesz czuł się lepiej każdego dnia.