STACJA POGODY - Domowa stacja meteo | WiFi

Domowa stacja pogodowa


Domowa stacja pogodowa mierzy szereg zmiennych pogodowych i pozwala nam prognozować i przewidywać pogodę. Duży wybór wielofunkcyjnych stacji meteo oraz przystępne ceny, pozwalają amatorom prognoz monitorować, analizować i przechowywać dane pogodowe.Zobacz jakie funkcje posiada podstawowa stacja pogody Technoline WS6762:


Dodatkowe przydatne funkcje stacji pogodowej:
  • podświetlenie
  • budzik z funkcją drzemki
  • godziny wschodu i zachodu słońca oraz fazy księżyca
  • można podłączyć 3 dodatkowe czujniki zewnętrzne

Najlepsze stacje pogodowe


Mając odpowiednią domową stację pogodową możemy dowiedzieć się wielu informacji pogodowych. Domowe centrum pogodowe posiada szereg przydatnych mierników ze wskazaniami na ekranie ciekłokrystalicznym.

Podstawowe cyfrowe stacje pogody pozwolą nam na pomiar temperatury, ciśnienia i wilgotności powietrza (wilgotnościomierz, higrometr), mają wbudowany zegar i kalendarz. Średniej klasy stacje pogodowe pozwolą nam zobaczyć fazy księżyca, wschód i zachód słońca, tendencje zmian, wskaźnik komfortu, jakość powietrza oraz prognozę pogody na podstawie danych zbieranych przez stację pogodową i alerty pogodowe. Automatyczne ustawianie i synchronizacja zegara za pomocą sygnału radiowego DCF-77, nadawanego z Niemiec zapewni nam bezprzewodowa stacja pogody.

Nowoczesna stacja pogodowa Netatmo


Elegancka, dekoracyjna oraz inteligentna stacja pogodowa Netatmo Weather Station NWS01, która będzie pasować do każdego wnętrza. Netatmo gromadzi niezbędne dane i przesyła pomiary wprost na aplikację w naszym smartfonie, gdzie możemy przeglądać wykresy pogodowe i aktualne pomiary. Stacja pogody Netatmo sprawdzi jakość powietrza w twoim domu, ostrzeże przed wysokim poziomem CO2, a także zmierzy poziom hałasu w pomieszczeniach.

Zewnętrzne czujniki dostarczą wszystkich niezbędnych danych do stacji Netatmo, aby prognoza pogody była jak najlepsza.

Profesjonalne stacje pogody


Bardziej zaawansowane stacje meteorologiczne posiadają bezprzewodowe czujniki temperatury umieszczone na zewnątrz, które pozwolą np. na pomiar temperatury w różnych miejscach, anemometr - wiatromierz - pomiar prędkości i siły wiatru, deszczomierz - pomiar opadów. Do takich stacji pogody można dokupić dodatkowe instrumenty i czujniki pomiarowe np. termometr zewnętrzny. Natomiast łączność bezprzewodowa wifi stacji pogodowych pozwala na współpracę z serwisami pogodowymi np. Wunderground oraz przesyłanie danych pogodowych na komputer lub smartfon.

Klatka meteorologiczna dołączona do profesjonalnych stacji pogody chroni przed bezpośrednim działaniem warunków atmosferycznych i sprawia że pomiary są jeszcze dokładniejsze. Idealna na dydaktyczne ogródki meteorologiczne.

Domowa stacja pogodowa meteo
Stacja pogodowa
Wybór profesjonalnej stacji pogodowej sprawi, że wyniki pomiarów zmiennych pogodowych będą bardziej szczegółowe.

Wiele stacji pogodowych posiada graficzną wizualizację i prognozę pogody na kolorowym wyświetlaczu, który jest bardziej czytelny w nocy. Także stacja pogodowa z projektorem czy wbudowanym radiem znajdzie zastosowanie u niejednego meteorologa.

Komu przyda się domowa stacja pogody


Nie zawsze mamy czas na sprawdzanie pogody w internecie lub czekanie na telewizyjną pogodynkę.
Mając domową stację pogodową w każdej chwili sprawdzisz prognozę pogody i przygotujesz się do zmieniających warunków atmosferycznych. Stacja meteorologiczna jest szczególne przydatna dla meteopatów czyli osób wrażliwych na zmiany pogodowe.

Stacja pogody
Podstawowa stacja pogody - Termometr i higrometr
Na rynku mamy do wyboru wiele ciekawych urządzeń pomiarowych takich marek jak TFA, Hama, Xiaomi, UMK, Sencor czy popularny lidlowy Auriol. Najlepiej oceniane stacje pogodowe usprawnią nam codzienne życie.

Analogowa stacja pogodowa


Niektórym wystarczą tradycyjne, analogowe pomiary meteo za pomocą barometru, wiatromierza i termometru zamiast elektronicznej pogodynki. Możliwa jest także obserwacja pogody gołym okiem i na podstawie zachodzących zmian prognozować pogodę.

Własna obserwacja pogody jest codziennym zajęciem i hobby wielu z nas. Codziennie rozmawiamy o pogodzie - w Polsce pogoda jest zróżnicowana więc jest o czym mówić.


Stacja pogodowa online


Na naszym blogu znajdziesz szereg map pogodowych dzięki którym możesz odczytywać aktualne warunki meteorologiczne oraz prognozę pogody idealną do użytku na smartfonie i komputerze.