STACJA POGODOWA - Najlepsza pogoda szczegółowa

Stacja pogodowa mierzy różne parametry pogodowe i pozwala nam przewidywać pogodę.


Własna obserwacja pogody jest codziennym zajęciem i hobby wielu z nas. Codziennie rozmawiamy o pogodzie - w Polsce pogoda jest zróżnicowana więc jest o czym mówić.
Stacja pogodowa


Mając odpowiednią domową meteo stację pogodową możemy dowiedzieć się wielu informacji pogodowych.

Podstawowe stacje pogody pozwolą nam na pomiar temperatury, ciśnienia i wilgotności powietrza (wilgotnościomierz, higrometr). Średniej klasy stacje pogodowe pozwolą nam zobaczyć fazy księżyca, wschód i zachód słońca, prognozę pogody na podstawie danych zbieranych przez stację pogodową. Automatyczne ustawianie i synchronizacja zegara za pomocą sygnału radiowego DCF-77 nadawanego z Niemiec zapewni nam bezprzewodowa stacja pogody

Dokładna pogoda na stacji meteorologicznej


Bardziej zaawansowane stacje meteorologiczne posiadają bezprzewodowe czujniki temperatury umieszczone na zewnątrz, które pozwolą np. na pomiar temperatury w różnych miejscach, wiatromierz - pomiar prędkości i siły wiatru, deszczomierz - pomiar opadów. Do takich stacji pogody można dokupić dodatkowe czujniki pomiarowe np. termometr zewnętrzny. Natomiast łączność bezprzewodowa wifi stacji pogodowych pozwala na współpracę z serwisami pogodowymi np. Wunderground.

Klatka meteorologiczna dołączona do profesjonalnych stacji pogody chroni przed bezpośrednim działaniem warunków atmosferycznych i sprawia że pomiary są jeszcze dokładniejsze.

Stacja pogodowa
Stacja pogodowa
Wybór profesjonalnej stacji pogodowej sprawi że wynikiem pomiarów będzie pogoda szczegółowa.

Wiele stacji pogodowych posiada graficzną wizualizację i prognozę pogody na kolorowym wyświetlaczu, który jest bardziej czytelny w nocy.

Najlepsza prognoza pogody


Wg mnie najlepsza prognoza pogody przedstawiona na mapie, idealna do użytku na telefon i komputer.

Domowa stacja pogody


Nie zawsze mamy czas na sprawdzanie pogody w internecie lub czekanie na telewizyjną pogodynkę.
Mając domową stację pogodową w każdej chwili sprawdzisz prognozę pogody i przygotujesz się do zmieniających warunków atmosferycznych. Stacja meteorologiczna jest szczególne przydatna dla meteopatów czyli osób wrażliwych na zmiany pogodowe.

Stacja pogody
Podstawowa stacja pogody - Termometr i higrometr

Niektórym wystarczą tradycyjne, analogowe pomiary meteo za pomocą barometru i termometru zamiast elektronicznej pogodynki. Na rynku mamy do wyboru wiele ciekawych urządzeń pomiarowych takich marek jak TFA, Hama, Sencor czy popularny lidlowy Auriol.