POGODA JUTRO - Prognoza pogody na dziś

Jaka będzie jutro pogoda w Polsce. Krótkoterminowa prognoza pogody dla wszystkich miast i wsi w Polsce. Wystarczy wskazać na mapie dowolne miejsce aby ukazała się pogoda jutro oraz na dziś dla wybranej miejscowości. Sprawdź również jaka będzie pogoda na przyszły tydzień oraz na weekend.


Jaka będzie jutro pogoda w Polsce


Na szerokościach geograficznych w jakich znajduje się Polska, przez cały rok obserwujemy zmienną pogodę. W Polsce mamy pory roku, które przynoszą np. latem - burze, z kolei zimą - pogodę z opadami śniegu i mroźne dni. Kapryśna pogoda może występować o każdej porze roku, tym bardziej że postępuje ocieplenie klimatu i co raz częściej obserwujemy nagłe zjawiska pogodowe.

Pogoda jutroPrognoza pogody dla Polski


Prognoza pogody działa dzięki sieci stacji obserwacyjnych, rozmieszczonych w wielu miejscach na świecie. Na podstawie pomiarów pogodowych, danych analizowanych przez wydajne komputery oraz zdjęcia satelitarne całego globu, tworzone są różne modele pogodowe dzięki którym możemy oglądać interaktywną prognozę pogody, zrozumiałą dla większości z nas. Przejrzysta mapa przedstawia długoterminową prognozę pogody oraz pogodę  na dziś i następne dni. Na mapie odczytamy wszystkie potrzebne dane pogodowe z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie.

Prognozowanie pogody jest niezbędne na potrzeby wielu wielu instytucji, które nie mogłyby funkcjonować bez aktualnych prognoz. Pogoda dla rolników, sprzyjająca aura dla budownictwa, raporty pogodowe METAR stosowane w meteorologii lotniczej, stan wody w rzekach dla żeglugi śródlądowej czy ostrzeżenia przed sztormem dla rybaków to kilka przykładów zastosowania prognozy pogody dla istnienia wielu firm na co dzień.

Mapa widoczna jest dzięki serwisowi pogody windy.com, który agreguje i przetwarza dane pogodowe z różnych instytucji ze świata, prognozujących pogodę. W Polsce instytucją meteorologiczną jest IMGW.

Największe miasta w Polsce


Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Katowice, Gdynia, Częstochowa, Radom, Toruń, Sosnowiec, Kielce, Rzeszów, Gliwice, Zabrze, Olsztyn, Bielsko-Biała, Bytom, Zielona Góra, Rybnik, Ruda Śląska, Opole, Tychy, Gorzów Wielkopolski, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Płock, Wałbrzych, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin, Kalisz, Legnica, Grudziądz, Jaworzno, Słupsk.