RADAR POGODOWY - Radarowa mapa pogodowa

Radar pogodowy Radar pogodowy


Radar pogodowy w Polsce i Europie. Mapa radarowa przedstawiająca aktualne warunki atmosferyczne.
Mapa burzowa w tym aktualne wyładowania atmosferyczne (błyskawice), opady deszczu i śniegu oraz siła wiatru.


Pogoda na żywo i prognoza pogody na najbliższe dni i godziny oraz pogoda w nocy wraz z aktualnym zachmurzeniem nieba. Mapa synoptyczna.

Sprawdź na radarze pogodowym meteogram w dowolnym miejscu na mapie.
Obserwuj stężenie pyłów, zanieczyszczenie powietrza Polsce, jakość powietrza i mapę smogu.W Polsce pogoda w ciągu roku jest bardzo zmienna więc mamy co obserwować. Wiosną pogoda jest kapryśna - zimno, czasem silne opady, a innym razem gorące dni. W lato oczekujemy słonecznych dni, jednak jest to okres burzowy - w każdej chwili szczególnie w górach możemy spodziewać się burzy. Lipiec jest często najbardziej deszczowym miesiącem w Polsce. Jesienne dni mogą być pogodne, ale czesto występują mgły nawet przez cały dzień. Jesienią zdarzają się takze burze i silne opady deszczu jak również pierwsze opady śniegu. Zimą śnieg i lód, mroźne temperatury oraz śliskie drogi.

Jak widać pogoda w Polsce jest ciekawa w przeciwieństwie do krajów gdzie przez większość roku jest tylko słońce i bezchmurne niebo. Taka słoneczna pogoda przez cały rok dla niejednego z nas mogła by być nudna i monotonna. W Polsce mamy mnóstwo zjawisk pogodowych do obserwacji, często widzimy alerty pogodowe z IMGW i dostajemy ostrzeżenia z RCB. Każda zmiana pogody sprawia, że mamy o czym mówić - o pogodzie rozmawiamy praktycznie codziennie.