NOWY JORK - Bilety | Noclegi | Atrakcje | Pogoda

Nowy Jork jest jednym z najsłynniejszych miast, nie tylko w skali Stanów Zjednoczonych, ale i całego świata. Ile ludzi mieszka w Nowym Jorku? Tę gigantyczną metropolię zamieszkuje ponad osiem milionów ludzi - to tak, jakby jedna czwarta mieszkańców całej Polski zebrała się w jednym miejscu.

Bilet do USA


Nowy Jork robi ogromne wrażenie na turystach i nie dzieje się tak bez powodu - szeroko pojęty przemysł kultury w USA działa wyjątkowo prężnie i przedstawia to miasto na multum różnych, fascynujących sposobów. Wycieczka do Nowego Jorku jest marzeniem wielu z nas.
Nowy Jork jest ważnym miejscem dla muzyki: narodził się w nim punk rock i hip-hop. Powstało w nim mnóstwo kultowych filmów, na czele z "Taksówkarzem" i "Jestem legendą", co sprawiło, że wytworzył się wokół niego kult porównywalny chyba wyłącznie z Los Angeles.
Co warto zobaczyć w Nowym Jorku? 


 • New York Grand Central Terminal -  czyli po prostu główny dworzec, który jest jednym z pierwszych miejsc, na które można się natknąć będąc turystą. To bardzo nietuzinkowa konstrukcja, zachwycająca monumentalnością i piękną, zdobioną architekturą. Nie pełni on wyłącznie funkcji dworca, znajdziemy w nim również typowe dla centrum handlowego sklepy i lokale z jedzeniem. Oczywiście warto wspomnieć, że Grand Central jest słynną i bardzo cenioną lokacją filmową: sceny z nim pojawiają się chociażby w "Kevin sam w Nowym Jorku".
 • Central Park - absolutnie kultowy park miejski na Manhattanie, znany z całego mnóstwa
  filmów i seriali, zachwycający zielenią i rozmiarami na tle monstrum, jakim jest Nowy Jork.

  Central Park - Manhattan
 • Empire State Building - kolosalny, ikoniczny wręcz wieżowiec liczący sobie sto trzy piętra, na szczyt którego można się bez większych problemów dostać, by podziwiać widok rozciągający się na dosłownie całe miasto.
 • Times Square - plac, na którym wręcz roi się od wszelkiego rodzaju sklepów, knajp i charakterystycznych, ogromnych billboardów. Co ciekawe, rodowici nowojorczycy nie przepadają za tym miejscem, bo jest ono po prostu uwielbiane przez turystów, a przez to wiecznie zatłoczone i bardzo głośne.
 • Wall Street - oczywiście ciekawym kierunkiem podróży jest słynna na cały świat dzielnica biznesowa, która funkcjonuje dzień w dzień i roi się w niej od poważnych dżentelmenów ubranych w garnitury i przemieszczających się limuzynami. W dzielnicy najważniejszymi punktami są budynek Nowojorskiej Giełdy z charakterystyczną, pokrywającą go, ogromną flagą, a także odlany z brązu pomnik szarżującego byka.
 • Statua Wolności - wisienka na torcie, która znajduje się na niewielkiej wysepce pomiędzy Brooklynem i Manhattanem. Po dziś dzień robi ona ogromne wrażenie i jest właściwym symbolem Nowego Jorku, miasta ogromnego i wiecznie tętniącego życiem, które naprawdę warto jest poznać i zobaczyć chociaż raz w życiu. 


Wycieczka po Wielkim Jabłku (tak często określany jest Nowy Jork)  będzie prawdziwie niezapomnianym przeżyciem.

Tanie loty do Nowego Jorku


Zniesienie wiz do USA sprawi, ze na rynku pojawią się nowe połączenia lotnicze nie tylko do Nowego Jorku ale także do innych miast w Stanach Zjednoczonych takich jak San Francisco, Miami czy Chicago. W Polsce oprócz LOT-u pojawią się takie linie lotnicze jak American Airlines i Virgin Atlantic. Wraz ze wzrostem konkurencji mamy szansę na tańsze bilety lotnicze. "Niu Jork" w 2020 roku stanie się bardziej przystępny dla Polaków.

Ile kosztuje bilet do Nowego Jorku?

Już teraz wyszukaj bilet do USA i sprawdź cenę.

Hotele i noclegi w Nowym Jorku


Noclegi w Nowym Jorku nie należą do najtańszych. Ceny zaczynają się od 200zł za noc. Mapa z cenami noclegów pozwoli szybko wyszukać przyzwoity nocleg w NYC.


Pogoda w Nowym Jorku


Najlepsza pogoda do zwiedzania Nowego Jorku jest od maja do października, czyli podobnie jak w Polsce są to najcieplejsze miesiące w roku. Aktualną pogodę w NYC sprawdzisz na mapie..


Zwiedzanie Nowego Jorku - Kilka porad:

 • Nowy Jork jest miastem, które nigdy nie zasypia, nawet o godzinie trzeciej nad ranem w metrze jest tłum. Nowy Jork nocą jest niesamowicie rozświetlone. Tak oczywiście jest, ale na Manhattanie.
 • Poza Manhattanem sklepy często są zamykane o godzinie dwudziestej lub trochę później.
 • Każdy Turysta, który przybędzie do tego miasta, musi się jakoś po nim poruszać. Samochody nie są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ stoją w korkach, które są o każdej porze dnia i nocy. To samo tyczy się autobusów. 
 • Najlepszymi rozwiązaniami są metro i użycie własnych nóg. 
 • Gdy poruszasz się pieszo i przechodzisz w niedozwolonym miejscu, nic ci nie grozi. Policja nie wystawia mandatów pieszym, ale rowerzysta popełniający to samo wykroczenie już mandat dostanie.
 • Jedynym sprawnym środkiem transportu jest metro. Gdy chcemy spędzić kilka dni w tym mieście najlepiej kupić bilet wielokrotnego użytku. Są dwa rodzaje biletów dających możliwość więcej niż jednego przejazdu. Pierwszy reklamowany przez miasto polega na tym, że doładowujesz bilet na 10 lub więcej dolarów i z konta biletu będzie pobierana opłata za każdym użyciem. Ta opcja pozwala na trzykrotne użycie biletu (przy wykupieniu pakietu za 10 dolarów). Metoda ta jest polecana przez miasto, ale dlatego, że w ostatecznym rozrachunku kosztuje więcej. Drugą bardziej opłacalną metodą jest wykupienie biletu z nieograniczoną liczbą użyć na określony czas. Aktualny cennik znajdziesz tutaj.
 • Najkrótszy bilet okresowy można kupić na okres siedmiu dni za 33$. Bilety w Nowym Jorku są drogie, ale bez nich nie można się obejść. 
 • Najwięcej atrakcji w Nowym Jorku jest oczywiście na Manhattanie, dlatego najlepiej w tej dzielnicy zamieszkać. Zaoszczędzi się sporo czasu na dojazdach. Dzielnica ta jest oczywiście droższa, jeżeli chodzi o wynajęcie noclegu, ale ceny w górnym Manhattanie, na północ od Central Parku są już bardziej przystępne. Miasto to jest duże i dojazdy z innych dzielnic będą zajmować dużo czasu.
 • Zwiedzanie miasta samo w sobie nie musi być drogie. Central Park jest ogólnodostępny tak samo, jak Time Square. W mieście wszystkie muzea są darmowe, ale nie przez wszystkie dni tygodnia. Trzeba wcześniej ustalić, w jakim dniu, do jakiego muzeum można się wybrać, by wejść za darmo lub za symbolicznego dolara.
 • Zobaczenie Statui Wolności na żywo też nie musi kosztować majątku. Między Manhattanem a Ferry Island pływają żółte promy, które przepływają w pobliżu Statui. Są one darmowe. 
 • Jeżeli chcesz wejść na szczyt Empire State Building czy World Trade Center One musisz zapłacić już pełną kwotę. 
 • Wiele atrakcyjnych miejsc można w tym mieście zwiedzić za darmo lub za symbolicznego dolara.
Nowy Jork nocą
Nowy Jork nocą