WAKACJE NA OSTATNIĄ CHWILĘ - Last minute 2024

Gdzie na wakacje w roku 2024 polecieć? Planowanie wakacji to w dzisiejszych czasach trudne zadanie. Wyjazd na wczasy wiąże się przecież z zaplanowaniem urlopu w konkretnym terminie.

Wakacje na ostatnią chwilę 2023

Dlatego właśnie doskonałą alternatywą są wakacje last minute.
Last minute to z angielskiego ostatnia chwila. Czyli wczasy last minute to nic innego jak wyjazd wakacyjny zarezerwowany w ostatnim momencie.

Last minute - Ostatnia chwila na wakacje 2024


Takie wakacje mogą być bardzo udane, a przy tym o wiele tańsze od tych, które rezerwuje się z wyprzedzeniem. Wczasy można kupić na jeden dzień przed wylotem. Taki urlop last minute to już naprawdę gwarancja bardzo niskiej ceny. Sprawdź jak wychwycić dobry moment na rezerwację urlopu.


Oferty last minute - gdzie szukać nasz urlop


 • Kiedy wiemy, że możemy wziąć wolne w pracy i wyjechać na wakacje należy się spakować. 
 • Następnie wejść na stronę biura podróży, która oferuje wczasy organizowane przez wiele różnych biur podróży. 
 • Potem wystarczy tylko wybrać oferty wakacji last minute albo ustawić datę rozpoczęcia wczasów na następny dzień lub góra na dwa dni do przodu. 
 • W każdej porze roku można znaleźć dobre oferty all inclusive • Trzeba jednak działać bardzo szybko, bo wycieczki tego typu sprzedają się na pniu. Może się okazać, że wymarzone wakacje w moment będą już niedostępne. 
 • Można też zadzwonić na infolinię biura podróży bądź wybrać się do stacjonarnego punktu obsługi klienta. Chociaż w praktyce wakacje last minute najlepiej kupuje się przez internet. 
 • Każda oferta jest dokładnie opisana. Można przeczytać wszystko o hotelu a także o biurze podróży, które wycieczkę na wczasy organizuje.  
 • I naprawdę nie trzeba się obawiać, że ceny są o wiele niższe od regularnych. 
 • Zazwyczaj wakacje last minute to dosłownie ostatnie miejsca w samolocie na dany termin.
 • Na popularne kierunki wakacyjne takie jak Grecja, Turcja, Bułgaria, Hiszpania, Egipt, Tunezja, Albania, dobre i tanie oferty last minute znikają w ciągu kilkunastu minut
 • na egzotyczne kierunki również możemy złożyć rezerwację nawet jeden dzień przed wylotem


Na co trzeba uważać zamawiając wakacje last minute?


Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy posiada się odpowiednie dokumenty do wyjazdu do danego kraju. W Europie wystarczy dowód osobisty, ale poza Europą trzeba posiadać ważny na pół roku do przodu paszport. Rezerwując wymarzone wakacje zwróćmy uwagę na jakim dokumencie będzie można podróżować. Żeby się potem nie okazało, że wczasy skończą się na lotnisku.

Warto też dokładnie sprawdzać co jakiś czas godziny wylotu. Zdarza się, że wyloty na wakacje last minute zmieniają się. Na szczęście są to kwestie, które nie powinny popsuć wczasów last minute. Jeśli zarezerwowaliśmy już wymarzone wczasy to najpewniej od wylotu dzielą nas godziny.

Wakacje last minute

Przeczytajmy dokładnie warunki podróży oraz dopuszczalny rozmiar bagażu. Bez względu na to, w jakim kraju będziemy spędzać wczasy last minute, to przelot rządzi się swoimi prawami zależnymi od firmy czarterującej samolot.