SKIATHOS - Lotnisko z atrakcjami - Jet Blast, samoloty nad głową...

Lądowanie tuż nad głową na wyspie Skiathos w Grecji

Skiathos Lotnisko

W sezonie zawsze zbiera się spora grupa ludzi aby obserwować samoloty.

Skiathos Airport - JSI, LGSK
G-LCYN - Embraer ERJ-190SR - British Airways


Skiathos - wyspa grecka znana każdemu planespotterowi i fanatykowi lotnictwa. 


Słynie z lotniska o krótkim pasie startowym o długości 1628m. Dzięki temu możemy podziwiać efektowne lądowania samolotów kilka metrów nad głową. Podczas kołowania do startu samolot zatrzymuje się kilkanaście metrów od nas. Gdy samolot zaczyna startować można poczuć bardzo duże podmuchy z silników odrzutowych ( jet blast ) podczas których nie jesteśmy w stanie ustać w miejscu, czapki spadają z głów, stojące skutery przewracają się, a kaski lądują w wodzie.Skiathos Landing
EI-GAX - Boeing 737 - Blue Panorama Airlines

Lotnisko Skiathos


Lotnisko Skiathos ( JSI / LGSK ) jest drugim po Sint Maarten na Karaibach najatrakcyjnieszym lotniskiem pod względem niskich lądowań i możliwości przeżycia jet blastu. Największym samolotem lądującym na Skiathos jest Boeing 757, dla większych samolotów pas jest za krótki. Podczas lądowania na Skiathos przeżyjemy silne hamowanie. W oczekiwaniu na kolejne samoloty możemy odwiedzić knajpkę Amaretto Cafe Snack Bar znajdującą się około 100m od pasa. W środku znajdziemy aktualną tablicę lotów i różne gadżety lotnicze.


W sezonie wakacyjnym na Skiathos dolecimy z Warszawy i Katowic. Z lotniska do centrum miasta Skiathos dojdziemy w 20 minut. W mieście znajduje się dużo kwater i hoteli, liczne tawerny i sklepy z przystępnymi cenami. Z portu można popłynąć promem na piękna wyspę Skopelos. Koszt przeprawy tam i z powrotem promoem ANES to 10 euro. Na wyspie Skiathos i Skopelos kręcono film Mamma Mia! co też jest atrakcją turystyczną.

Skiathos - Short Runway
SE-KXK - Saab 2000 - Tus Airways

Lotnisko Skiathos ( JSI / LGSK )

Skiathos Jet Blast

W drodze na lotnisko

W drodze na lotnisko Skiathos

Wyspa Skiathos

Skiathos