RADAR LOTÓW - Śledzenie samolotów na żywo

Radar lotów umożliwia śledzenie samolotów na żywo. Mapa lotów pokazuje samoloty pasażerskie oraz cargo aktualnie w powietrzu. Regularne połączenia i loty czarterowe na radarze lotniczym.
Radar lotów


Radar lotów umożliwia szukanie lotu po numerze oraz śledzenie samolotów i ruchu lotniczego na żywo. Informacje takie jak odwołany i opóźniony lot, destynacje, aktualna trasa i historia lotu. Specyfikacja samolotów pasażerskich - wiek i rok produkcji samolotu, numer seryjny, status linii lotniczych, galeria zdjęć i historia każdego samolotu (loty samolotów w różnych liniach lotniczych). Mapa lotów i radar lotniczy monitoruje samoloty aktualnie na niebie.

Radar lotów

Radar lotów - status lotu oraz informacje o samolotach:

 • radar lotów pozwala na śledzenie lotów samolotów na żywo - ruch lotniczy
 • aktualne położenie samolotu, numer lotu i trasy samolotów - mapa lotów
 • wysokość i prędkość samolotu
 • status lotu
 • czas lotu (lot opóźniony, punktualny)
 • tablica lotów na lotnisku (przyloty, odloty)
 • mapa Flightradar24 z licznymi ustawieniami widoku
 • monitorowanie i kontrola lotów na lotnisku
 • start i lądowanie samolotów na żywo
 • samoloty w powietrzu
 • czartery i regularne połączenia lotnicze

Aby sprawdzić aktualny status lotu wybierz samolot na radarze lotów i sprawdź informacje o locie oraz numer lotu.

Śledzenie samolotów na radarze lotów


Radar lotów dzięki mapie źródłowej z serwisu Flightradar24 w każdej chwili śledzi ponad 10000 samolotów pasażerskich na całym świecie. Część statków powietrznych nie jest widoczna na radarze np. samoloty wojskowe, samoloty nie wyposażone w system ADS-B, nie wszystkie małe samoloty prywatne i turystyczne. ADS-B wymagany jest w samolotach z masą startową ponad 5,7 tony. Jest to system antykolizyjny oparty na GPS.

Śledzenie lotów


Jak znaleźć samolot na flightradar24 po polsku


Jak znaleźć samolot po numerze lotu - kliknij w logo flightradar24 i wpisz w oknie wyszukiwania numer lotu lub numer rejestracyjny samolotu, nazwę linii lotniczych, model samolotu.

Flightradar
Ruch samolotów na lotnisku widoczny jest na mapie Flightradar

Słownik lotniczy ułatwi sprawdzić status lotu


Słownik terminów lotniczych
 • departure - odlot
 • arrival - przylot
 • check-in - odprawa
 • boarding - wchodzenie na pokład
 • gate - bramka
 • customs - odprawa celna
 • delayed - opóźniony
 • cancelled - odwołany

Popularne samoloty, które pokazuje radar lotów


Każdy planespotter ma uruchomiony radar lotów aby mieć pogląd na samoloty na niebie i lotnisku. Może zlokalizować na mapie gdzie jest samolot i gdzie leci w danej chwili. Każdy chce również uwiecznić swój samolot na zdjęciu. Najpopularniejsze samoloty na radarze lotów to Boeing 737 i Airbus A320, a największy samolot pasażerski świata który lata nam nad głowami i można go znaleźć na mapie lotów to Airbus A380.

Kokpit Airbus A380
Airbus A380 - Kokpit samolotu - Instrumenty, przyrządy pokładowe samolotu

Inne statki powietrzne na radarze lotów


Na mapie lotów widoczne są nie tylko samoloty - radar lotów pokazuje również takie statki powietrzne jak helikoptery, szybowce, balony, drony i pojazdy obsługi naziemnej wyposażone w system ADS-B.

Radar lotów przedstawia także samoloty w ruchu na lotnisku w takich miejscach jak:

 • płyta postojowa - apron
 • droga kołowania - taxiway
 • droga startowa - runway
Czasami radar lotów pokazuje samoloty krążące wokół lotniska czyli są w tzw. holdingu (oczekiwanie). Sytuacje takie zdażają się podczas złej pogody lub w oczekiwaniu na wolny slot (czas na start lub lądowanie przypisany dla każdego samolotu). Gdy samolot nie jest w stanie wylądować na danym lotnisku z powodu złych warunków atmosferycznych, jest przekierowany na inne lotnisko z lepszymi warunkami pogodowymi. Wspomaganie lądowania w trudnych warunkach umożliwia system ILS precyzyjnego naprowadaznia samolotu montowany na lotniskach.

Obsługa naziemna samolotu
Płyta postojowa - obsługa naziemna samolotu (handling) - Boeing 737 - Ryanair

Gdy radar lotów pokazuje samolot lecący zygzakiem tam i z powrotem oznacza to, że wykonuje zdjęcia lotnicze nad danym terenem (aerofotografia).

Warunkiem widoczności samolotów na radarze lotów jest włączony system ADS-B, który jest w stanie określić pozycję samolotu na podstawie sygnału GPS. Radar lotów przedstawia wtedy dokładne współrzędne geograficzne każdego samolotu.

Duży ruch lotniczy widoczny na radarze lotów


Latanie samolotem staje się co raz bardziej popularne - wakacje w najdalszym zakątku świata stają się możliwe dzięki co raz gęstszej siatce połączeń lotniczych. Wyszukiwarka lotów pozwoli nam znaleźć i wyszukać tanie loty w różne destynacje świata. Bilety lotnicze można wyszukać już za kilka złotych tam i z powrotem. Wakacje last minute można znaleźć już za kilkaset złotych i to z pakietem all inclusive (najtańsze wakacje z biura podróży: Turcja, Grecja, Egipt, Tunezja) Na tani urlop możemy udać się w dowolnej porze roku.

Loty na żywo

Radary lotnicze pokazują jak popularne staje się latanie samolotami. Jednocześnie zaczyna brakować pilotów. Szkolenie i licencja pilota samolotowego liniowego ATPL(A) to wydatek kilkudziesięciu tysięcy na który mało kto może sobie pozwolić.

Bezpłatne śledzenie lotów dla każdego


Wakacje i podróże lotnicze może usprawnić radar lotów z którego dowiemy się wszystkich podstawowych informacji o locie. Wyszukaj lot i rozpocznij śledzenie samolotu. Każdy użytkownik z dostępem do internetu może bezpłatnie śledzić samoloty oraz aktualne odloty i przyloty na lotnisku.


W prawym górnym rogu wybierając flightradar24 możemy wyszukać dowolny samolot na radarze lotów, historię lotu, zmienić ustawienia mapy. Każdy samolot ma swoją starannie wyselekcjonowaną galerię zdjęć zrobionych przez miłosników lotnictwa. Możemy także użyć radaru lotów gdy chcemy zobaczyć ile aktualnie jest samolotów na niebie. Natomiast radiowy skaner lotów umożliwi nam podsłuchiwanie rozmów pilotów oraz wieży kontroli lotów na wybranym lotnisku.

Obserwacja samolotów na radarze lotniczym 


Obserwacja samolotów (planespotting) to ciekawe hobby  i sposób na spędzenie wolnego czasu. Poczuj się przez chwilę jak pilot samolotu kontrolując parametry i trasę lotu na mapie.

Uruchom radar lotów i obserwuj lot - wyszukaj największe lotniska w Polsce: Lotnisko Chopina - Warszawa, Kraków - Balice, Gdańsk, Katowice Airport, Wrocław. Rozpocznij śledzenie lotów na żywo. Śledź loty Ryanair, Wizzair, LOT, linie czarterowe Enter Air, Ryanair Sun, Travel Service, Blue Panorama, TUI oraz wielu innych przewoźników.

Linie lotnicze oraz piloci i obsługa naziemna także korzystają z radaru lotów aby mieć pod kontrolą śledzenie lotów, a także opóźnienie lotu i przekierowanie lotu na inne lotnisko. Bardzo szybko mogą sprawdzić gdzie jest samolot w danej chwili na mapie radarowej. W rozszerzonej wersji flight radar do profesjonalnych zastosowań są dostępne dodatkowe dane takie jak historyczne dane lotów, mapa pogodowa, mapy lotnicze i więcej szczegółowych danych o samolocie.

Mapa radarowa w widocznym ruchem lotniczym i trasami przelotów pochodzi z serwisu flightradar24. Domyślnie ustawiony jest widok na samoloty nad Polską.

Mapa źródłowa dzięki której działa radar lotów i śledzenie lotów samolotów: flightradar24.com