RADAR LOTÓW - Śledzenie lotów samolotów na żywo

Radar lotów to śledzenie lotów samolotów na żywo. Obserwuj radar lotów i wyszukaj loty online.Radar lotów umożliwia wyszukanie i śledzenie lotów, ruchu lotniczego oraz informacji na temat samolotów pasażerskich takich jak: aktualny lot, historia lotu, wiek i rok produkcji samolotu, numer seryjny, status linii lotniczych, galeria zdjęć samolotów i historia każdego samolotu (loty samolotów w różnych liniach lotniczych). Mapa lotów i radar lotniczy monitoruje samoloty aktualnie w powietrzu.

Radar lotów - Śledzenie lotów

Samoloty online na radarze lotów


Radar lotów w każdej chwili śledzi ponad 10000 samolotów pasażerskich na całym świecie. Część statków powietrznych nie jest widoczna na radarze np. samoloty wojskowe, samoloty nie wyposażone w system ADS-B, nie wszystkie małe samoloty prywatne i turystyczne. ADS-B wymagany jest w samolotach z masą startową ponad 5,7 tony. Jest to system antykolizyjny oparty na GPS.
Radar lotów samolotów na mapie w czasie rzeczywistym dostępny na skyradar.
Radar lotów - Skyradar

Radar lotów śledzi informacje o locie i samolotach:

 • radar lotów pozwala na śledzenie lotów samolotów na żywo - ruch lotniczy
 • aktualne położenie samolotu, numer lotu i trasy samolotów - mapa
 • wysokość i prędkość samolotu
 • status lotu
 • czas lotu (lot opóźniony, punktualny)
 • tablica lotów na lotnisku (przyloty, odloty)
 • mapa flight radar 24 z licznymi ustawieniami widoku
 • monitorowanie i kontrola lotów na lotnisku
 • start i lądowanie samolotów na żywo
 • samoloty w powietrzu

Aby sprawdzić aktualny status lotu wybierz samolot na radarze lotów i sprawdź informacje o locie oraz numer lotu.
Radar lotów oparty na mapie RadarBox jako alternatywa dla Flightradar24, która pozwoli na wyszukiwanie i monitorowanie samolotu na mapie radarowej - Kliknij w mapę i zobacz:
Radar lotów - Flightradar
Radar lotów - Status lotu samolotu Airbus A321 - Wizz Air - żródło RadarBox


Wakacje i podróże lotnicze może usprawnić radar lotów z którego dowiemy się wszystkich podstawowych informacji o locie. Wyszukaj lot i rozpocznij śledzenie samolotu.

Radar lotów
Radar lotów

Jak znaleźć samolot na flightradar24 po polsku


Jak znaleźć samolot po numerze lotu - kliknij w logo flightradar24 i wpisz w oknie wyszukiwania numer lotu lub numer rejestracyjny samolotu, nazwę linii lotniczych, model samolotu.

Flightradar
Ruch samolotów na lotnisku widoczny jest na mapie Flightradar

Słownik lotniczy ułatwi sprawdzić status lotu


Słownik terminów lotniczych
 • departure - odlot
 • arrival - przylot
 • check-in - odprawa
 • boarding - wchodzenie na pokład
 • gate - bramka
 • customs - odprawa celna
 • delayed - opóźniony
 • cancelled - odwołany

Radar lotów to mapa samolotów - Obserwuj jaki samolot leci


Każdy planespotter ma uruchomiony radar lotów aby mieć pogląd na samoloty na niebie i lotnisku. Może zlokalizować na mapie gdzie jest samolot i gdzie leci wybrany samolot w danej chwili nad głową. Każdy chce rówinież uwiecznić swój samolot na zdjęciu. Najpopularniejsze samoloty na radarze lotów to Boeing 737 i Airbus A320, a największy samolot pasażerski świata który można znaleźć na mapie lotów to Airbus A380.

Tanie loty - Zwiększa się ruch lotniczy


Loty Online
Latanie samolotem staje się co raz bardziej popularne - wakacje w najdalszym zakątku świata stają się możliwe dzięki co raz gęstszej siatce połączeń lotniczych. Wyszukiwarka lotów pozwoli nam znaleźć i wyszukać tanie loty w różne destynacje świata. Bilety lotnicze można wyszukać już za kilka złotych tam i z powrotem. Wakacje last minute można znaleźć już za kilkaset złotych i to z pakietem all inclusive (najtańsze wakacje z biura podróży: Turcja, Grecja, Egipt, Tunezja) Na tani urlop możemy udać się w dowolnej porze roku.

Radary lotnicze pokazują jak popularne staje się latanie samolotami. Jednocześnie zaczyna brakować pilotów. Szkolenie i licencja pilota samolotowego liniowego ATPL(A) to wydatek kilkudziesięciu tysięcy na który mało kto może sobie pozwolić.

Śledzenie lotów samolotów na żywo dostępne jest bezpłatnie dla każdego użytkownika.


W prawym górnym rogu wybierając flightradar24 możemy wyszukać dowolny samolot na radarze lotów, historię lotu, zmienić ustawienia mapy. Każdy samolot ma swoją starannie wyselekcjonowaną galerię zdjęć zrobionych przez miłosników lotnictwa. Możemy także użyć radaru lotów gdy chcemy zobaczyć ile aktualnie jest samolotów na niebie. Natomiast radiowy skaner lotów umożliwi nam podsłuchiwanie rozmów pilotów oraz wieży kontroli lotów na wybranym lotnisku.

Parametry lotu na radarze lotow w samolocie. Kokpit samolotu Airbus A380.
Airbus A380 - Kokpit samolotu - Instrumenty, przyrządy pokładowe samolotu

Śledzenie lotów i trasy samolotów na radarze lotów 


To ciekawe hobby (planespotting) i sposób na spędzenie wolnego czasu. Poczuj się przez chwilę jak pilot samolotu kontrolując parametry i trasę lotu na mapie.

Uruchom radar lotów i obserwuj lot - wyszukaj największe lotniska w Polsce: Lotnisko Chopina - Warszawa, Kraków - Balice, Gdańsk, Katowice Airport, Wrocław. Rozpocznij śledzenie lotów na żywo. Śledź loty Ryanair, Wizzair, LOT, linie czarterowe Enter Air, Small Planet, Ryanair Sun, TUI oraz wielu innych przewoźników.

Linie lotnicze oraz piloci i obsługa naziemna także korzystają z radaru lotów aby mieć pod kontrolą śledzenie lotów, a także opóźnienie lotu i przekierowanie lotu na inne lotnisko. Bardzo szybko mogą sprawdzić gdzie jest samolot w danej chwili na mapie radarowej. W rozszerzonej wersji flight radar do profesjonalnych zastosowań są dostępne dodatkowe dane takie jak historyczne dane lotów, mapa pogodowa, mapy lotnicze i więcej szczegółowych danych o samolocie.

Radar lotów przedstawia także samoloty w ruchu na lotnisku w takich miejscach jak:
 • płyta postojowa - apron
 • droga kołowania - taxiway
 • droga startowa - runway
Czasami radar lotów pokazuje samoloty krążące wokół lotniska czyli są w tzw. holdingu (oczekiwanie). Sytuacje takie zdażają się podczas złej pogody lub w oczekiwaniu na wolny slot (czas na start lub lądowanie przypisany dla każdego samolotu). Czasami samolot nie jest w stanie wylądować na danym lotnisku z powodu złych warunków atmosferycznych i jest przekierowany na inne lotnisko z lepszymi warunkami pogodowymi. Wspomaganie lądowania w trudnych warunkach umożliwia system ILS precyzyjnego naprowadaznia samolotu montowany na lotniskach.

Radar lotów
Płyta postojowa - obsługa naziemna samolotu (handling) - Boeing 737 - Ryanair

Gdy radar lotów pokazuje samolot lecący zygzakiem tam i z powrotem oznacza to, że wykonuje zdjęcia lotnicze nad danym terenem (aerofotografia).

Warunkiem widoczności samolotów na radarze lotów jest włączony system ADS-B, który jest w stanie określić pozycję samolotu na podstawie sygnału GPS. Radar lotów przedstawia wtedy dokładne współrzędne geograficzne każdego samolotu.

Inne statki powietrzne na radarze lotów


Na mapie lotów widoczne są nie tylko samoloty - radar lotów pokazuje również takie statki powietrzne jak helikoptery, szybowce, balony, drony i pojazdy obsługi naziemnej wyposażone w system ADS-B.

Radar lotów to mapa z serwisu flightradar24 z domyślnie ustawionym widokiem na samoloty nad Polską. Widok na ruch lotniczy w Polsce, loty samolotów i trasy przelotów.
Sky loty online - Skyradar

Mapa źródłowa dzięki której działa radar lotów i śledzenie lotów samolotów: flightradar24.com