UBEZPIECZENIE dziecka na wakacje, w podróży

Planujesz podróż z dzieckiem? Chcesz wysłać dziecko na ferie zimowe czy wakacje. W takim razie masz dużo rzeczy do załatwienia, bilety, strój kąpielowy, ręczniki, niezbędne rzeczy dla dziecka. Czy jednak to wszystko, o czym należy pamiętać.

Ubezpieczenie dziecka na wakacje


Czy w twojej walizce znajdzie się dodatkowa przegródka, do której spakujesz swój wakacyjny spokój i bezpieczeństwo?

Jeśli nie to masz złą walizkę. Ponieważ bezpieczeństwo podczas wakacji jest najważniejsze, jest wręcz konieczne. Całe szczęście można go kupić online. Ubezpieczenie dziecka na wakacje to podstawa.


Najlepsze ubezpieczenie na wakacje


Na pewno dostaniemy propozycję nabycia ubezpieczenia turystycznego w biurze podróży. Jednak, gdy podróżujemy na własną rękę problem ten musimy rozwiązać sami.

Wyjazd zagraniczny w przeciwieństwie do tego na terenie własnego kraju wiąże się z większymi kosztami leczenia, czasami opłatami za transport chorego. Wtedy koszty naszych wakacji mogą wzrosnąć nawet 10-krotnie.

Jakie ubezpieczenie turystyczne wykupić?


Na co należy zwrócić uwagę wykupując ubezpieczenie turystyczne?


  • Otóż najważniejszym jej elementem są koszty leczenia, na których najbardziej mógłby ucierpieć nasz portfel. W ich skład wchodzą wizyty lekarskie, hospitalizacja, leki, środki medyczne czasami nawet transport chorego z powrotem do kraju. Te koszty właśnie pokrywa ubezpieczenie turystyczne. Ubezpieczenie to gwarantuje opiekę medyczną do określonej kwoty tzw. kwoty gwarantowanej. Podróżując jednak do krajów poza granicami Europy warto pomyśleć o ubezpieczeniu bez sumy gwarantowanej, gdyż tam koszty leczenia mogą być o wiele wyższe.
  • Wykupując ubezpieczenie turystyczne należy uwzględnić nasze przebyte oraz przewlekłe choroby. W przypadku tych drugich będziemy musieli opłacić wyższą składkę z uwagi na większe ryzyko, jakie ponosi ubezpieczyciel. Składka ta może być wyższa również, gdy ubezpieczenie wykupuje kobieta w ciąży.
  • Oprócz kosztów leczenia polisa turystyczna zawiera także informacje o ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest ubezpieczenie, które gwarantuje nam wypłatę środków pieniężnych w przypadku, gdy doznamy uszczerbku na zdrowiu w skutek jakiegoś wypadku. Ponadto w przypadku śmierci ubezpieczonego środki te są przekazywane jego najbliższym. Jest to rekompensata za ból, stratę bliskiej osoby lub trwały uszczerbek na zdrowiu. Ubezpieczenie to jest naliczane procentowo w stosunku do sumy gwarantowanej polisy turystycznej.


Dodatkowe elementy ubezpieczenia podróżnego


Oprócz wymienionych podstawowych elementów polisy ubezpieczeniowej możemy wykupić jej dodatkowe składniki. Wszystko zależy od naszych preferencji. Mogą one dotyczyć naszego bagażu lub nas samych. Możemy wykupić specjalny dodatek dla osób aktywnie uprawiających sport. Wiele z tego rodzaju dodatków mają status sportów ekstremalnych, których zwykła polisa nie obejmuje.

Także możemy dokupić krótkoterminowy assistance w podróży samochodem jako dodatkowe ubezpieczenie na wyjazd za granicę.

Ubezpieczenie turystyczne


Każdy wyjazd zagraniczny wiąże się z jakimś ryzykiem. Warto o tym pomyśleć wcześniej, niż być mądrym po szkodzie.

Zobacz okazje noclegowe i zarezerwuj w domu aby już nie tracić czasu na szukanie noclegu w miejscu wypoczynku.