Norweskie fiordy - Magiczny skrawek Ziemi - Norwegia

Skała w Norwegii - klif Preikestolen - Pulpit Rock
Preikestolen - klif nad Lysefjordem
Fiordy urzekają swym pięknem i potęgą, zachwycają tajemniczością i wspaniałymi legendami. Fiordy, którymi może się pochwalić Norwegia, to wyjątkowe atrakcje – nie tylko dla miłośników przyrody. Co warto o nich wiedzieć?

Norweskie fiordy
Magia norweskich fiordów


 Norwegia i jej fiordy to miejsce magiczne. W tym kraju czeka na turystów ponad tysiąc fiordów, co widać już gołym okiem na mapie. Największym uznaniem cieszą się te, które stały się norweskimi wizytówkami. Nærøyfjord, Sognefjord, Lysefjord i Geirangerfjord – oto fiordy, których nazwy najczęściej można znaleźć w programie wycieczki do Norwegii.


Fiordy te znajdują się na zachodnim wybrzeżu, a ich najbardziej charakterystyczną cechą jest błękitny odcień wody. W fiordach tych znajduje się zresztą woda morska, słona, co jest najlepszym dowodem, iż fiordy to nie jeziora, lecz skrawki morza, którym udało się wedrzeć w głąb lądu. O pięknie fiordów decyduje zróżnicowana linia brzegowa, choć turyści i tak najwięcej uwagi poświęcają stromym, górskim zboczom, które opadają niemal pionowymi ścianami w stronę fiordów. Takie połączenie sprawia, że Norwegia jest krajem wyjątkowo atrakcyjnym dla miłośników pięknych krajobrazów, a wycieczki w takiej scenerii cieszą się coraz większym zainteresowaniem turystów z całego świata.

Rejsy statkiem w Norwegii po fiordach.
Geirangerfjord - rejs statkiem

Kierunek Norwegia: czy warto postawić na fiordy?


 Biura podróży, które coraz chętniej organizują wycieczki do Norwegii, bez obaw stawiają na fiordy i związane z nimi atrakcje. Wypoczynek w kranie norweskich fiordów to zróżnicowana oferta wypoczynku dla każdego, kto stawia na aktywny wypoczynek.

Rejs statkiem wycieczkowym po norweskich fiordach, górskie wycieczki, relaks nad wodą oraz sporty wodne – oto oferta, którą biura podróży przedstawiają nam najczęściej. Nie są to jednak jedyne powody, dla których warto odwiedzić tę część świata. Norweskie fiordy zaliczają się przecież do najważniejszych atrakcji przyrodniczych na świecie, co potwierdza wpisanie ich na listę UNESCO.
Wycieczki po tej części Norwegii są też świetną propozycją dla miłośników zwierząt, którzy chcą podziwiać foki i morświny w ich naturalnym środowisku.

Fiordy w Norwegii


Norwegia jest krajem wyjątkowym, który wśród miłośników przyrody i pasjonatów aktywnego wypoczynku od dawna cieszy się ogromnym powodzeniem. Wyprawy do krainy fiordów to wspaniała przygoda dla każdego oraz doświadczenie, które na długo pozostanie w pamięci każdego turysty.