ZAKOPANE CENTRUM - Ulice blisko Krupówek

Zakopane w centrum, ulice blisko Krupówek, a także okolice oferują mnóstwo dobrych noclegów. W Zakopanem znajdziemy ponad 1000 różnych obiektów noclegowych do wynajęcia. Apartamenty, hotele, pokoje i domki do wynajęcia na każdą kieszeń. Wyszukiwarka i mapa noclegów pozwoli Wam znaleźć odpowieni nocleg w Zakopanem.

Booking.com

Noclegi Zakopane Centrum i okolice


Booking.com
Dla wielu z nas Zakopane to nie tylko Krupówki, wypoczynek na Gubałówce, relaks w cieniu Wielkiej Krokwi i dobry nocleg - Zakopane to miasto wyjątkowe, a na jego terenie doskonale poczuć mogą się te osoby, które są zafascynowane tradycyjną architekturą góralską.


Zakopane Centrum


Wszak Zakopane to słynny styl zakopiański i jedyne w swoim rodzaju wille, wzniesione z drewna przez najlepszych cieśli. To właśnie te wille są najcenniejszymi zabytkami na terenie stolicy Podhala, one często stają się głównym tematem wycieczki po tym mieście. Niektóre wille w Zakopanem oferują noclegi, a w niektórych znajduje się wyłącznie muzeum.

Zakopane Noclegi


Gdzie szukać najciekawszych obiektów tego typu?

Willa „Pod Jedlami”


Willa „Pod Jedlami” z 1897 roku to jeden z ciekawszych przykładów stylu zakopiańskiego. Willa ta przyciąga nie tylko swym wyglądem, ale i historią. To tu mieszkała i tworzyła poetka Maria Pawlikowska-Jasnorzewska – jedna z ważniejszych poetek okresu międzywojennego.

Willa „Koliba”


Ta willa to obowiązkowy punkt w programie każdej wycieczki po Zakopanego. Dlaczego? Bo to właśnie tu, w pierwszym domu wzniesionym w stylu zakopiańskim, mieści się obecnie Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza. Ten ciekawy zabytek z końca XIX wieku to jedna z najważniejszych atrakcji stolicy Podhala – nie tylko dla miłośników sztuki i architektury drewnianej.

Willa Koliba

Willa „Atma”


Willa „Atma” i mieszczące się w jej wnętrzu Muzeum Karola Szymanowskiego to kolejne miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić w trakcie wypoczynku u stóp Tatr. Drewniana willa, zbudowana w 1895 przez Józefa Kasprusia-Stocha, miała początkowo służyć jako pensjonat, jednak dla wielu z nas jest ona przede wszystkim domem, w którym w latach 1930-1935 mieszkał Karol Szymanowski. W latach 70-tych willa została przekazana Muzeum Narodowemu w Krakowie, dzięki czemu już w 1976 roku pierwsi turyści mogli zwiedzić jedyną placówkę muzealną, w której skupiono się na życiu i twórczości Karola Szymanowskiego.

Willa „Oksza”


Dziś w willi tej mieści się Galeria Sztuki XX wieku, zatem i jej zwiedzanie jest możliwe. Czy warto? Tak. To kolejna perełka zakopiańskiej architektury i cenny zabytek z końca XIX wieku. Warto tez podkreślić, że willa zaprojektowana przez Witkiewicza dla Bronisławy i Wincentego Korwin-Kossakowskich jest jednym z najlepiej utrzymanych zabytków drewnianej architektury, o czym świadczyć mogą kolejne nagrody i wyróżnienia.

Harenda – z wizytą w domu Jana Kasprowicza


Wspaniałe atrakcje czekają na miłośników zakopiańskiej architektury na Harendzie. To tu w okresie międzywojennym często gościł Jan Kasprowicz, którego willa zaliczana jest do najciekawszych obiektów utrzymanych w słynnym stylu zakopiańskim. A że dziś mieści się w niej Muzeum Jana Kasprowicza, z jej zwiedzeniem nikt nie będzie miał problemów.

Styl zakopiański sprawia, że spacer śladem najciekawszych zabytków architektury po Zakopanem zmienia się w wyjątkową przygodę. Piękne wille mogą oczarować każdego, podobnie jak wystawy muzealne, które zajmują obecnie wnętrza tak wielu zabytkowych budowli.

W Zakopanem znajdziemy piękne pensjonaty do wynajęcia.

Noclegi Zakopane
Zakopane Noclegi
Tanie kwatery i noclegi w Zakopanem trzeba rezerwować z wyprzedzeniem. W szczycie sezonu trudno jest znaleźć tani nocleg, większość przystępnych cenowo pensjonatów jest zarezerwowana. Jedyną szansą na znalezienie taniego noclegu w Zakopanem w sezonie jest poszukanie kwatery w okolicznych miejscowościach.

Często w cenie jest nocleg z wyżywieniem. Warto przed wynajęciem pokoju gościnnego poczytać opinie poprzednich użytkowników.