Wyspy Kanaryjskie POGODA - Kanary pogoda i klimatWyspy Kanaryjskie - Pogoda


Pogoda na Wyspach Kanaryjskich jest łagodna, nie występują upały, a opady deszczu są rzadkością. Na Wyspach Kanaryjskich występuje suchy klimat.

Prognoza pogody na najbliższe dni na Wyspach Kanaryjskich.


Zobacz jaka jest temperatura powietrza, siła wiatru i czy występują opady deszczu. Mapa pogody przedstawia aktualne warunki atmosferyczne na Kanarach.

Wyspy Kanaryjskie - z hiszpańskiego Islas Canarias – jest to archipelag wulkanicznych wysp znajdujących się na Oceanie Atlantyckim, niedaleko wybrzeża Afryki. Należą do Hiszpanii i tworzą prowincje: Las Palmas de Gran Canaria oraz Santa Cruz de Tenerife.

Wyspy Kanaryjskie to archipelag o ogólnej powierzchni ok 7293 km2 składa się z 13 wysp, 7 wysp głównych: Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura, La Palma, La Gomera, Lanzarote, El Hierro oraz sześciu mniejszych Graciosa, Montana Clara, Alegranza, Lobos, Roque del Este oraz Roque del Oeste. Mniejsze wyspy są niezamieszkałe, lub zamieszkałe tylko okresowo.

Ogólna liczba mieszkańców wysp to nieco ponad ok 2 mln, z czego na Teneryfie 810 tys. mieszkańców, Gran Canarii 740 tyś, Lanzarote – 98 tyś, Fuerteventurze - 90 tyś, El Hiero nieco ponad 10 tys.

Wyspy Kanaryjskie Pogoda
Wyspy Kanaryjskie

W starożytności Wyspy Kanaryjskie nazywane były Wyspami Szczęśliwymi. Były eksplorowane przez Greków i Rzymian. Przez Europejczyków zostały ponownie odkryte na początku XIV w. Zamieszkiwał je wówczas lud Guanczów, pokrewny Berberom, który w latach późniejszych został niemal całkowicie wytępiony i częściowo zasymilowany.

Fuerteventura - Pogoda


Pogoda na Fuerteventurze jest przyjazna, temperatura na wyspie nie spada poniżej 18 stopni, rzadko też przekracza 30 stopni. Wyspa Fuerteventura jest to wyspa położona najbliżej Afryki, czyli znajduje się we wschodniej części archipelagu. Z uwagi na bliskość Afryki częste są burze piaskowe zwane kalima. Wyspa jest słynna z przepięknych plaż, a na jednej z najsłynniejszych, czyli Playa de Sotavento, dzięki sprzyjającym wiatrom i dobrej pogodzie  na wyspie odbywają się zawody w winsurfingu zaliczane do Pucharu Świata.

Fuerteventura Pogoda
Fuerteventura

Wyspa Fuerteventura to doskonała odskocznia dla osób chcących skorzystać z dobrej pogody i zaznać nieco egzotyki w środku zimy. Zaznaczmy - egzotyki nieco różnej od egipskiej. W styczniu, czy też lutym temperatury nie pozwalają na plażowanie, jednak klimat jest idealny na zwiedzanie i poznawanie tamtejszej kultury i… kuchni. Kalmar z grilla w środku zimy smakuje wyśmienicie!

Sprawdź pogodę na 10 dni aby zaplanować udane wakacje.