Wyspy Kanaryjskie - POGODA - Fuerteventura, Teneryfa, Lanzarote, Gran Canaria

Wyspy Kanaryjskie – z hiszpańskiego Islas Canarias – jest to archipelag wulkanicznych wysp znajdujących się na Oceanie Atlantyckim, niedaleko wybrzeża Afryki. Należą do Hiszpanii i tworzą prowicje: Las Palmas de Gran Canaria oraz Santa Cruz de Tenerife.Wyspy Kanaryjskie - Pogoda


Sprawdź pogodę na Wyspach Kanaryjskich. Zobacz jaka jest temperatura powietrza, siła wiatru i czy występują opady deszczu. Prognoza pogody na najbliższe dni na Wyspach Kanaryjskich.


Wyspy Kanaryjskie to archipelag o ogólnej powierzni ok 7293 km2 składa się z 13 wysp, 7 wysp głównych: Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura, La Palma, La Gomera, Lanzarote, El Hierro oraz sześciu mniejszych Graciosa, Montana Clara, Alegranza, Lobos, Roque del Este oraz Roque del Oeste. Mniejsze wyspy są niezamieszkałe, lub zamieszkałe tylko okresowo.

Ogólna liczba mieszkańców wysp to nieco ponad ok 2 mln, z czego na Teneryfie 810 tys. mieszkańców, Gran Canarii 740 tys, Lanzarote – 98 tys, Fuerteventurze - 90 tyś, El Hiero nieco ponad 10 tys.

Wyspy Kanaryjskie - Pogoda
Wyspy Kanaryjskie

W starożytności Wyspy Kanaryjskie nazywane były Wyspami Szczęśliwymi. Były eksplorowane przez Greków i Rzymian. Przez Europejczyków zostały ponownie odkryte na początku XIV w. Zamieszkiwał je wówczas lud Guanczów, pokrewny Berberom, który w latach późniejszych został niemal całkowicie wytępiony i częściowo zasymilowany.

Fuerteventura - Pogoda


Wyspa Fuerteventura - jest to wyspa położona najbliżej Afryki, czyli znajduje się we wschodniej części archipelagu. Temperatura na wyspie nie spada poniżej 18 stopni, rzadko też przekracza 30 stopni. Z uwagi na bliskość Afryki częste są burze piaskowe zwane kalima. Wyspa jest słynna z przepięknych plaż, a na jednej z najsłynniejszych, czyli Playa de Sotavento, dzięki sprzyjającym wiatrom na wyspie odbywają się zawody w winsurfingu zaliczane do Pucharu Świata.

Fuerteventura Pogoda
Fuerteventura

Wyspa Fuertaventura to doskonała odskocznia dla osób chcących zaznać nieco egzotyki w środku zimy. Zaznaczmy – egoztyki nieco różnej od egipskiej. W stycznu, czy też lutym temperatury nie pozwalają na plażowanie, jednak są idealne na zwiedzanie i poznawanie tamtejszej kultury i… kuchni. Kalmar z grilla w środku zimy smakuje wyśmienicie!