WALIZKI PODRÓŻNE - bagaż podręczny, torby, walizka kabinowa

Bagaż podręczny i walizki podróżne do samolotu. Jaki bagaż wybrać ?Ile razy czekając na walizkę podróżną w hali przylotów widziałeś poniszczone bagaże. Czekasz na swoją torbę  wypatrując jej na taśmie transportowej i masz obawy czy dotrze w całości. Pracownicy na lotnisku nie pieszczą się z bagażem. Tak więc walizka podróżna musi być solidna i wytrzymała, wykonana z porządnych materiałów tak aby przy odbieraniu bagażu sam uchwyt nie został ci w ręce.Wybierając tylko bagaż podręczny ( walizka kabinowa ) w podrózy masz większą wygodę i swobodę przemieszczania się, bagaż masz praktycznie cały czas przy sobie więc są małe szanse na zniszcenie czy utracenie torby. W samolocie lub autokarze wrzucasz go nad głowę do schowka lub między nogi  i po sprawie. Z drugiej strony mamy mocno ograniczone rozmiary i wagę bagażu. Trzeba pamiętać, że za ponadwymiarowy bagaż podręczny będziemy musieli dużo zapłacić, często więcej niż za dodatkowy bagaż rejestrowany.Duże walizki są dostępne w wersji twardej i miękkiej. Twarde walizki są formowane z trudnych do zdeformowania materiałów, takich jak polipropylen i poliwęglan. Miękkie torby mogą być wykonane z materiałów takich jak nylon, PCV, poliester lub skóra. Niektóre miękkie torby można powiększać za pomocą dodatkowego zamku i mogą pomieścić do 25 procent więcej rzeczy.
Twarda czy miękka walizka ?


Miękkie torby i walizki są bardziej powszechne niż bagaże twarde. Są łatwiejsze do pakowania i chowania w różnych schowkach i lukach bagazowych oraz lepiej absorbują wstrząsy.

Twarda walizka lepiej ochroni delikatniejsze rzeczy i jest łatwiejsza w czyszczeniu
Warto wybrać walizkę z 4 kółkami obracanymi o 360 stopni. Walizka na kółkach ułatwia poruszanie i przemieszczanie się.  Różne dodatkowe kieszonki pomagają w układaniu naszych rzeczy w walizce. Także warto zwracać uwagę na ciężar samej walizki. W podróży liczy się każdy kilogram. Lepiej kupić walizkę  wykonaną z lekkkich a zarazem mocnych elementów.

Wybierając twardą czy miękką walizkę zawsze zwrcaj uwagę na jakość. Kiepskie twarde bagaże mogą pękać pod naciskiem, a tani miękki bagaż może się rozerwać.

Walizki podróżne. Bagaż podręczny i walizki kabinowe. Plecaki i torby sportowe w podróży.
Walizki podrożne | Bagaż podręczny | Plecaki

Plecaki


Plecaki są dobrym wyborem na wycieczki, obozy i zwiedzanie miast. Plecaki są dostępne w różnych rozmiarach od małych podręcznych po duże ze stelażemm, mnóstwen kieszonek a nawet pokrowcem przeciwdeszczowym. Niektóre plecaki posiadają także kółka i rączki teleskopowe. Plecaki turystyczne wykonane są z wytrzymałych i odpornych materiałów.

Torby sportowe


Torby sportowe służą nie tylko na siłowni ale także w podróży. Wiele nowoczesnych toreb posiadaja kółka i chowany uchwyt. Prawie każda posiada pasek dzięki któremu zarzucimy torbę na ramię. Są bardzo lekkie i łatwe w pakowaniu i chowaniu w różnych schowkach.

Wybierz odpowiedni bagaż podróżny dla siebie


 Walizki podróżne - Bagaż podręczny i plecaki turystyczne
Określ czy potrzebny jest ci bagaż kabinowy czy duża walizka podróżna lub plecak. Do wyboru mamy różne kolory i wyszukany design. Jednak najważniejsza jest wytrzymałość i wygoda użytkowania.

Pamiętaj aby sprawdzić maksymalne wymiary i wagę bagażu w wybranych liniach lotniczych.


>>> WYMIARY BAGAŻU RYANAIR - WIZZAIR